Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Renault Thalia - osvětlení přístrojové desky.

Přístrojová deska u Renaultu Thalia je podsvětlená tak, že při určitých venkovních světelných podmínkách skoro není vidět co ukazuje ručička tachometru (ani ostatní ukazatele ale to mi při jízdě moc nevadí).
V příčurce "Renult Clio II" je napsáno, že žárovky u přístrojové desky jsou připájené a měnit je nelze.
Napadlo mne před tachometr nějak namontovat bílou LED, když jsem to zkoušel, asi by to vyhovělo.
Než se do toho pustím (napájení ze zásuvky pro zapalovač cigaret teď tam mám USB nabíječku) nemáte někdo lepší řešení, třeba někde něco přenastavit?
[98800-r1a-jpg]

Bylo by dobré, kdyby tam nějaký poťák byl (taky na cyklování stěračů). Ale nic takového jsem tam nenašel. Ani v autě ani v návodu. Možná jsem nehledal moc pečlivě, proto se tu ptám. Chci dát auto do servisu aby mi ho tam prohlédli a zkontrolovali, třeba se to dá nastavit v elektronice nějakým servisním přístrojem co ho nemám.

Když už bys to chtěl bastlit, tak můžeš napájení vzít od pojistek, nemusíš tahat kabel ze zásuvky.

Pro mne bude jednodušší napájení tahat ze zdroje pro autokameru co ho mám píchnutý do zásuvky pro zapalovač cigaret, jedna zásuvka USB je tam volná.
Něco takového, ale ten husí krk asi nebude dostatečně dlouhý.
https://www.ikea.com/cz/cs/p/jansjoe-led-usb-lampa-cerna-70291232/

Nieje mi trosku jasna podstata dotazu.
Thalia ma (neviem ako posledny facelift) pokial viem klasicke ukazatele mechanicke rucickove, tie su za denneho svetla dobre viditelne, aj ak su zapnute svetla, zapne sa podsvietenie pristrojovky, vtedy niekotre ukazovatele trosku stlmia, napr. digitalne pocitadlo km . . . .
Mne svieti podsvietenie na oranzovo, nie na bielo, odraza sa to aj na plastovych ukazovateloch - rucickach budikov, vyzeraju ze su oranzove, takze nieje problem. Ovsem mam stasiu pristrojovku, podklad cely cierny, ako to je u tohto "novsieho" sedo bieleho netusim, mozno sa na bielej ploche zlieva bielu podklad afrbou rucicky, a este ked je biele podsvietenie . . .
neviem kolko tam je LED , podla mna ich vela nebude, mozno by stalo za to vyskusat niektore vymenit za inu farbu ako bielu . . .

Včera jsem udělal pár fotek jak to vypadá v garáži, venku, s rozsvícenými i zhasnutými světly ale zjistil jsem, že fotky vypadají jinak než když se na to koukám. Vybral jsem dvě, udělal jsem z nich jednu malou abych to tu zbytečně neplevelil. Tachometr vlevo jsem fotil s přisvětlením z mobilu, ten vpravo asi takhle vypadá když se na něj koukám venku na slunci.
Hledal jsem pod volantem, je tam akorát páka k výškovému nastavení volantu. Uvidím co budou říkat v servisu, asi tam dám zvenku LED světýlko.
[98821-photo-jpg]

Dnes som pozeral na svojej thalii rv 2004, este predchadzajuci model pristrojovky, cela cierna
Po zapnuti svetiel sa zapne podsvietenie pristrojovky, ale to je riesene ako podsvietenie klaves na klavesnici, teda svietia cisla na otackomeri a tachometri na oranzovo . . . svieti to zozadu cez cislice
Tu z foto nepoznam, ci je to presvetlene cisiel, alebo je to len podsvietene zo stran . . . ako napriklad bolo podsvietenie starych digitalok . . . ledka z boku osvetlovala displej . . .