Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svařovaný plot do betonu

Mám dotaz, zda bych mohl dát do betonu jako armovací výztuž svařovaný lakovaný plot.
Takový: https://www.profiploty.cz/zbozi/panel-2d-optimal-6-5-6--v-1230mm--ral7016/?variantId=6885&utm_source=sklik&utm_medium=cpc&utm_campaign=Profiploty.eu+-+Produkty&utm_content=Vsechny+produkty&utm_term=
Budu stavět betonovou lehkou opěrnou zídku v délce cca 50m. Ztracené bednění nechci použít vzhledem ke členitosti zídky a proměnné výšky. Budu dělat klasické dřevěné bednění a litý beton. Zídka bude 15 cm široká, výška od 30cm až cca 60cm.
Jako armování jsem počítal klasickou kari síť.
Nyní se mi naskytla možnost získat velké množství zbytků odstřižků ze svařovaného plotu za odvoz, rozměry by mi akorát vycházely do opěrné zídky. Je možné použít do betonu tento plot? Nevadí, že je hladce lakovaný a drát nemá výstupky jako klasická armovací ocel? Hlavně nevím, zda nebude vadit práškový lak na povrchu drátů a nebude vadit pro soudržnost betonu.
Před 20 lety jsem použil do podezdívky jiného plotu obyčejný 4mm drát v několika kusech a bez problémů celou dobu podezdívka drží bez problémů

Asi by bylo dobré nějakým hořákem lak opálit, kdysi jsme dělali základy pod barák a firma tam dala nějaké natřené trubky a když to viděl před betonáží stavební dozor tak se docela durdil.

Nic s tím nedělej (nezbavuj to se toho nátěru). Na zídce která bude vysoká max. 60 cm a silná 15cm je úplně jedno co v ní bude za železo. Spíš jde o hloubku a založení základů, odvodnění prostoru za zídkou a zda ji neudělat šikmou směrem k svahu, aby se ti časem nenaklonila od kolmice. Pokud chceš něco udělat pro "ukotvení" armatury v betonu, tak ohni konce těch drátů o 90 stupňů asi v délce cca 4-5 cm. Bude ti na to stačit nějaká silnostěnná trubka o příslušném vnitřním průměru.

Chtěl jsem zjistit, zda někdo z vás třeba také použil jako výztuž něco podobného a jaké má s tím zkušenosti.
Mě jde hlavně o ten práškový nátěr. Jestli by nějak vadil v betonu a nedělal po letech něco špatného.
Vím, že se dávalo dříve kdeco a drží beton většinou v pohodě.
O pevnost železa se nebojím, myslím, že to bude lepší, než klasická kari síť s ohledem na množství železa.
Opalovat, nebo jinak odstraňovat nástřik nebudu. To se vyplatí poté raději koupit kari síť, než ten čas s tím strávený.
Samozřejmě počítám s pořádným základem a odvodnění také bude. Nejspíš ten plot použiju.

Měl jsem počítač v opravě a tak odpovídám nyní. Do betonu používám běžně pozinkované plotové zbytky dílců o průměru drátů 5-6 mm. U armování v betonu jde hlavně o to aby na železe nebyla slabá vrstva betonu. Nejsem si jistý ale norma myslím stanovuje minimálně asi 5 cm. Vyrábím si doma už několik desítek let betonové dlaždice o síle 6cm, kde je síť uložena uprostřed a ještě nikdy se mi beton od železa neodloupl.