Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kombinované kladivo s SDS-Max

Dobrý den
uvažuji o náhradě mého starého vrtacího/kombinovaného kladiva za větší a silnější (čili s SDS-Max upnutím). Aktuálně mám nějaký dvacet let starý Asist s SDS-Plus - na vrtání děr je to těžké a na bourání betonu zase naprosto nevhodně slabé (teď o víkendu bylo lepší na chodník vzít velkou palici než toto).
Použití různě kolem domu - rozbít nějaký beton (chodník, nájezdy ke garáži), vyvrtat díru pro kabelovou chráničku (cca 40 mm průměr) atd. V případě jednorázové větší akce bych si něco půjčil, ale takhle nárazově mi to vlastně moc nevychází. Na druhou stranu díky (ne)četnosti použití se mi za to nářadí nechce dávat zbytečně moc - říkal jsem si do 6,5kKč, ale v případě smysluplnosti není problém přidat...
V této kategorii jsem našel vlastně tři stroje:
Parkside PPBH 1600 A1
Extol Premium 8890101 PHD 2
Hikoki DH40MCWSZ
Máte některý? Doporučíte?
Děkuji

Dotaz je v poradku. Vazne nelze brat tvrzeni, ze extol je lepsi nez ten zbytek :-) Na obcasne pouziti znamena co? Obcasne muze byt hodina prace za rok, nebo taky 50. Ja mam treba na obcasne pouziti zeleny parkside za 1500 (jasne, jina trida asi 3J) uz 10 let, zvladl toho dost a porad funguje. Cimz rozhodne nechci rict, ze si mas koupit levnou hracku. Ale za 6,5 uz koupis kvalitni pristroj, Hitachi je prakticky na urovni Metaba nebo Dewaltu, rozhodne to neni stejna cina jako extol, ze to stoji podobne az tak moc neznamena. A verim, ze ani s tim cernym parksidem bys neudelal chybu, performance rada je vetsinou neco jako makita, obcas jen mirne osizena, a ze jsem toho od nich mel v ruce dost. Coz se o zelenem parksidu rict neda, tam je to loterie, jak moc zasahl cost cutting a jestli budes mit stesti na kus. A ze by bosch byl nejaky zazrak, to je utopie, za 20k uz snad koupis milwaukee a to je uplne jina liga..

Co je občasné použití vlastně s jistotou ani sám nevím :-( Když to budu brát dle průměru za poslední roky tak to je jeden rok třeba 20h, další rok vyvrtat dvě díry a rozbít něco za pár minut (doteď jsem na to raději vzal majzlík a kladivo neb staré kladivo je na ...) a další rok třeba vůbec nic... Teď mě čeká 10m2 betonového chodníku neznámé kvality (jinde nedaleko jsem kus rozbil palicí a o kus vedle si musel půjčit 30 kg sbíječku
A ano Extol je značka co bych v baráku raději neměl ;-)

extol by som vylúčil tiež,je to ešte väčší sajrajt ako parkside,u parkside máš aspoň šancu,že kúpiš kus,ktorý funguje spolahlivo,u extol je to absolútna výnimka,že niečo funguje ako má,to už radšej powerforce a riekel z tesca....hikoki je spoločný holding metabo + hitachi power tools,tí aspoň vedia,čo robia....