Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Oprava stěn po odstranění malířských nátěrů

Prosím o radu.

Po odstranění starých malířských nátěrů bych rád vyrovnal nerovnosti na stěnách i stropě. Jsou to jak malé důlky, tak i slabé rýhy, které tam jsou už i z dřívějška, takže byly po vymalování vyditelné. Stěny jsou už letité, takže žádná zrnitost po štuku není.
Bohužel budu někde do stěn ještě sekat rozvody elektriky, takže ty slabé drážky budu muset zadělat.
Ty drážky pak zaplnit maltou a přejel bych je pak štukem, který bych pak rád vyhladil, aby ladil s okolní stěnou, tedy bez zrnek.

Nechce se mi přetahovat celé stěny štukem, protože tam ty nerovnosti nejsou tak velké. Přemýšlel jsem, že bych jen z lehka přejel stěny třeba Rokoplastem, nebo Uniflotem. Netahal bych na stěny žádnou vrstvu, jen vyplňoval nerovnosti.

Třeba mi tu poradíte něco z vlastní zkušenosti.

Díky

Dostane se koupit namíchaný štukový tmel v menším balení (plastové nádoby různé velikosti) a v různé zrnitosti. Tak zvolte takový, aby vám ladil s vaším povrchem stěn. Pak už stačí trochu fortel a opravená místa nebudou vůbec vidět.