Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím fixovat kacirek

Ahoj,

Máme různé kolem teras pásy kacirku (40-50cm), případně jsou v kacirku různé položené slapaky. Bohužel děti nám kacirek vyhazuji což pak nedělá dobře sekacce.

Máte nějaký tip na vhodnou fixaci? Nechci z toho dělat kamenný koberec, spíš to jenom nějak lehce spojit (slepit) aby to drželo a případně to šlo zase nějak rozumně "rozbít"?

Díky za radu:)

Děkuji všem rádoby vtipným lidem, zkusím postupně :

- nejmladsimu je 12 měsíců, s kamínky si hraje.
- starší děti opet zahradu používají, takže po ní běhají, hází si s míčem, což vede k tomu, že se ty kamínky rozkopou
- "nevhodným" pohybem tohle zvládne i pevnou rukou výchovný dospělý

Takže tolik k poznámce o dětech. Zbytek poznámek si laskavě nechte.

Co se týče řešení v zahraničí na to mají produkt "easihold" - nějaké lepidlo na bázi pryskyřice - zde jsem nenašel. Proto se ptám na řešení.

Děkuji za rozumné rady

Pryskyrice fungovat budou, idealne epoxidova, ale nejspis by fungovala i polyesterova. Koupit se tu daji a treba od Havla nebo Skolila jde koupit i na vahu, coz ve velkem mnozstvi je vyhodnejsi. O to nic. Ale to vyrabis ten kameny koberec. Jak to udelat aby se vlk nazral a koza zustala cela, tedy kacirek byl zpevnen a zaroven nebyl zalit, to opravdu nevim.

Ale jo, věřím že se to tak dělá dneska. A věřím i že se tomu dneska říká "funkční zahrada", ty dřívější zahrady bez rozházených kamínků v trávníku byly podle dnešního newspeaku nefunkční!
Stejně jako funkční prádlo a funkční žrádlo.
Divná doba.

Odvezt, zhutnit podklad, vrstvu betonu a na nej po lehkem zavadnuti tenkou vrstvu kacirku nasypat a vtlacit. Prebytek dat pryc. Jestli chces mit slepenou vrstvu kacirku bez vytvoreni kamenneho koberce, tak to je z principu kravina. Jak bys asi chtel lepit kaminky s minimalni stycnou plochou? Zkus si vzit pytlik kulicek a slepit je, pujde to jedine rucne po jedne, coz asi s pasem kolem domu delat nechces..

Chces neco, co dost dobre nelze provest. Napise ti to nekolik lidi nezavisle na sobe a tobe se to nelibi. Tak kde asi tak bude chyba..
A abych ti odpovedel - v zahranici na to prodavaji lepidlo, ktere jen nastrikas. Prakticky je to predrazena disperze. A funkcnosti je to k hovnu, nevydrzi to ani beznou chuzi a uz vubec ne rypajici deti.

Problém je hlavně v dotazu. Pokud chceš kačírek něčím "slepit" tak budeš mít nepropustnou plochu a mohu se jen domnívat, že kačírek tam byl dán, aby propouštěl vodu. Pokud je to zahrada kde si hrají děti a nechceš jim poutat ruce je možné jediné řešení a to dát na kačírek nějakou síť, pletivo nebo propustnou geotextilii. Pokud někdo chce mít takovou plochu tak to většinou řeší nějakou maloformátovou dlažbou položenou ve štěrku s větším spárováním. Kačírek vypadá sice hezky ale je náročný na údržbu.

Já bych neřešil fixaci kačírku.Za mě bych řešíl výšku sečení trávníku.Pokud nastavíš správnou tak nebudeš ty šutry nabírat.Nevím proč většina seče trávník na dva ař tři cm.Trávníku to jenom škodí a podporuješ mech.

Tak pak už nezbývá nic jiného než velké kameny. Když jsem nastupoval v roce 1972 u státních statků, tak mi šéf hospodářství sdělil: Hele mladej všechno si zamkni, jelikož se tady krade. Nekradou se akorát velký kameny, ty nikdo neunese a hovna, ty všem smrdí.:-)