Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemAnketa Hranatý nadzemný bazén na trávniku - podložiť podpery?

Zdravím,

kúpil som si nadzemný bazén 549 × 270 × 130 cm, ktorý má 12 podpier v tvare U (4 na dlhšej, 2 na kratšej strane). Rozhodol som sa ho postaviť priamo na trávnik (mám ho rovný a pevný, ale chránený pred dažďom). Pôvodne som sa rozhodol pod podpery nič nepodkladať (napr. zapustiť do trávnika terasové dlaždice).

Týpek na videu dSDdbuZjEcA podpery takisto ničím nepodkladá a dáva ho priamo na prírodnú trávu a vyzerá absolútne stabilne.

Teraz však váham, aby som sebe a susedom nespravil tsunami. Bazén mám cca. na 60% napustený. Podkladali by ste alebo nie?

PS: Návod píše podkladať, ale tvrdí, že podkladať sa má na akomkoľvek inom podklade než betóne, dokonca aj na asfalte a to mi príde ako prehnané.

Ako mám postupovať?

100%
0%

Podložit dlaždicí. Možná ani né tak kvůli pevnosti, ale taky tu trávu kolem toho musíš sekat a ta dlaždice to zjednoduší. Vůbec, všechny věci v trávníku to chce ukončovat nějakou plochou obrubou, člověk seká furt a to považuji za hlavní motivaci.