Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čerpadlo na vodu

Dobrý den chtěl bych kolem terasy dát mlžící trysky

https://www.lidl.cz/p/parkside-system-chlazeni-a-zavlazovani-vodni-mlhou/p100375875

Problém je, že není možné napojení na vodovod, čerpadlo na zahradě mám, bez expanzní nádrže jen s tlakovým spínačem, to tedy také nepřipadá v úvahu. Nemáte prosím někdo zkušenosti s nějakým malým čerpadlem, které by bralo vodu z nádrže, vytlačilo ji do výšky cca 3m a mohlo by se k tomu mlžiči použít. Děkuji za Vaše rady.

vytlačilo ji do výšky cca 3m

Vodný stĺpec 3m vytvorí tlak cca 0,3 bar. to je úplne nedostatočné na vytvorenie nejakej vodnej hmly. Na to by si potreboval umiestniť tú nádrž do výšky okolo 30m. Bez prípojky na tlakovú vodu to nedáš.

Asi bych to řešil membrá novým čerpadlem.Ta se používala v postřikovačívch blahého času mého působení v JZD.Možná se podobná vyrábí dodnes.Další možnost je využít zubové čerpadlo z nějaké hydrauliky.zde ale musíš počítat že to časem odejde.Koroze je mrcha.

Díky za zkušenost. Asi to fakt chce napojit na vodovodní řád. Potom to funguje.
Mám také obavu, že metr sací, 3m výtlak a ještě tlak na rozprašování asi moc čerpadel nedá. A když vezmu v potaz ještě tu minimální spotřebu vody pro trysky.....
Vypadá to, že se bez mlžení dalších 50 let obejdu :-))

Co má tlak má i výtlak a naopak, pokud se neodstěhujeme na jinou planetu, jsou tyhle dvě věci zcela svázaný. Postřikovač funguje jak jaký, ale ten problém malyše je malé dopravované množství, tedy některý postřikovače mají moc velkou díru.
S tím zbytkem vcelku souhlas. U malyše v kýblu bych ještě jako - dal hlučnost.

Děkuji všem za rady a postřehy,ale jsem přesvědčen, že žádné řešení čerpadlem není možné.
Prostě když vezmu výšku výtlaku, potřebný tlak na vývodu a navíc redukce do hadičky cca 0,5cm
To prostě žádné čerpadlo nedá, nanejvýš bude míchat vodu v kýblu ,ale ba tryskách nula.
Jediné řešení vodovodní rozvod.