Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Barva na brzdove trubky

Ahojte budu měnit brzdové trubky na autě, ale chtěl bych je nastříkat na jinou barvu než černé.
Tak bych se chtěl zeptat jaký sprej použit? Jestli stačí nějaká antikorozní barva? Chci je zlatě nabarvit. Díky

Nevím o jaké se jedná auto ale většina brzdových trubek má antikorozní úpravu pokovením nějakým barevným kovem. Na tyto kovy je ale problém nanášet přímo nějakou barvu. Dříve se používala barva Formex - základová barva na lehké kovy (nyní už má úplně jiné složení a není to co se prodávalo před 35 lety). Pokud mají trubky opravdu černou barvu tak je potřeba vyzkoušet co ti na tom bude držet, obávám se však, že to bude problém.

Zdravím,nevím co barva udělá na spodku auta v soli.Mám zkušenost se stříbrnou,stříknuta svařovaný hliníkový držák zrcátka motocyklu,barva na topení, stříknuty trubky i radiátory,dále nespalitelná černá na komínek krbovek,bez problému drží i po téměř třista stupních,mnoho základovek ,vše z jednoho zdroje co je ta zlatá.:-)

https://www.action.com/cs-cz/p/3012028/barva-s-vysokym-leskem-ve-spreji-spectrum-zlata/

No neznám důvod proč chceš barvit brzdové trubičky pokud jsou zkorodované tak vyměnt.Pokud chceš jenom odlišit tak to stříkní zinkovým sprejem.CHce to ale aspoň dvakrát .Nemusím ti říkat že předpoklad delší životnosti je eventuelně trubičky odrezit ocelovým kartáčem a odmastit.Ještě pokud použiješ ten zinek tak si přečti manuál co musíš udělat.Důležité je aspoň pár minut pixlu protřepávat .