Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nafukovací matrace trochu uchází, jak najít kde?

Mám takovouhle nafukovací matraci, trochu uchází. Když ji večer důkladně nafouknu, ráno je měkká. kdybych chtěl na ni spát asi bych ji musel v noci přifukovat.
[SPTinx12.jpg]
Když jsem na ni lil jarovou vodu, objevil jsem bublinky a zalepil záplatou. Nikde jinde ani bublinka, ale matrace uchází dál. Dnes mne napadlo postavit matraci na výšku a kolem špuntu nalejt vodu (špunt je v takové prohlubni) a zase nic. Rybník co bych tam tu matraci mohl ponořit (ale čím ji zatížit aby se ponořila) po ruce nemám.
Chci zkusit nějak na ni natáhnout kuchyňskou fólii jestli se někde nebude nafukovat, ale moc si od toho neslibuji.

Jardo,fest nafouknout,strčit do bazénu na štorc a otáčet ,výtlak bude podstatně menší.Někdy je to problém i u pneumatik,jen maličké bublinky na povrchu,nic neprobublává,přifouknu na víc a pak se to teprve ukáže.Jinak jarová voda jako taková moc neukáže.Dám trošku jaru do misky,malinko horké vody,našlehám pěnu a tou pěnou potírám štětečkem,někdy pilpačka,ale účinná.:-)

Ta matrace už je dost stará, teď jsem ji vytáhnul z dřevníku kde pár let ležela vypuštěná a zmuchlaná, nedivil bych se, kdyby ten materiál už byl zteřelý a trochu ucházel všude. Divil jsem se, že jsem našel jen jedno místo kde ucházela. Když se dívám na ceny nových matrací a potřeboval bych čtrnáct dní přespávat někde pod stanem, asi bych si koupil novou. Takže mne to zajímá jen jako technický problém než ji vyhodím.
Napadlo mne napustit do ní trochu vody, dofouknout vzduchem a položit ji na nějakou vodorovnou plochu a až zase splaskne kouknout pod ní kde je mokro (a pak obrátit na druhou stranu a zkoušku opakovat). Že ji tím třeba zničím mi až tak nevadí, za tu zkušenost mi to bude stát.

Zdravím,to by asi vyšlo dráž než nová matrace.Když jsem byl malý kluk,téměř před šedesáti lety,tak jsem slýchával od kutilů,že nalití mléka do řídké duše pomáhá,nikdy jsem nezkusil.Napište prosím někdo z pamětníků jestli jste to zkusili a jestli to zabralo.
Finty starých kutilů,některé fungovaly,pár lidem zachránilo únik vody z chladiče mleté bílé kafe ,ale to je mimo téma zadavatele.:-)

Snad jsem uspěl. Našel jsem čtyři dírky. Jednu jsem zalepil záplatou co se dřív prodávala v sadě s lepidlem co se muselo propíchnout - no, nic moc, ale zatím drží. Na ostatní tři jsem si tady
https://maps.app.goo.gl/CRQA4Q4MLHBro7LG7
koupil tuhle sadu - je lepší, záplaty jsou tenčí a líp se s tím pracuje.
https://www.yate.cz/yate-sada-pro-opravy--lepidlo-zaplaty/
Dvě poslední díry jsem našel tak, že jsem k matraci připojil tohle foukadlo a nechal jsem to foukat i když jsem tu matraci natíral jarovou vodou, aby tam byl vyšší tlak.
https://im.eva.cz/eva/files/9/0/2/93723f57033daea5eb60bcc01bf70594_800.jpg
Matrace je nafouknutá už několik dní a zatím drží.

Takže dotaz označuji jako vyřešený, třeba to pomůže i někomu jinému.
:-):beer: