Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mikrovláknová utěrka - odolnost vůči nepolátním rozpouštědlům

Zdravíčko, nezabýval jste se někdo odolností materiálu mikrovláknových utěrek? Předmětem jsem dal obecně vůči nepolárním rozpouštědlům, ale zajímá mě konkrétně klasický motorový benzín. Když se v něm bude mikrovlákno permanentné louhovat, tak změní vlastnosti nebo se časem rozpustí? Sice je to umělá hmota, ovšem vždycky je zakázáno např. prát je vysokou teplotou nebo používat jakýchkoliv pracích prostředků. Nabízí se otázka, jestli se jenom výrobci chrání nebo je ten matriál neodolný. Pokusy jsem ještě neučinil a víc chemicky také nic nezjistil.
Přispěvovatelům předem dík.

nevhodným praním a stykom s rôznymi chemikáliami sa naruší tá vláknová mikroštruktúra a aj pokial sa viditelne nenaruší samotný materiál,znehodnotením mikroštruktúry sa znehodnotí ich výhoda,zostane z toho "bežná" handra na utieranie....