Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Traverzy IPE jako náhrada překladu Heluz 23,8/225

Dobrý den.
Provádim rekonstrukci RD prosím o radu jako překlad nad okny mi byl navržen Heluz 23,8/225 pro otvor 180cm. Chtělbych místo něj použit dvě ocelové traverzy IPE vysoké 120mm v délce 225cm. Je to adekvátni nahrada?
Děkují za odpovědi

Změna předmětu, původně: Traverzy IPE (host)

Jde o to co je dál nad tím překladem a zda máš na to projekt a stavební povolení. Pokud máš projekt tak to řeš s projektantem. Jinak to chápu překlad Heluz váží cca 80 kg, traverza bude vážit do 30 kg a bude asi levnější. Na ten otvor bych osobně dal radši traverzu 140 mm, ale záleží co je nad tím zda tam nevychází např. uchycení stropní konstrukce atd.:-)

Pokud bude nad překladem hned věnec tak by to mělo stačit. Ty traverzy co tam chceš dát jsou odlehčené a nemám s tímto materiálem zkušenost. Pokud ti jde hlavně o výšku tak tam můžeš dát ty traverzy tři. Pořád si ale nenapsal nic o ukotvení stropní konstrukce na půdě. Pokud ti například bude vycházet například traverza ze stropu doprostřed toho překladu tak asi ty dvě 120 budou málo.