Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Venkovní TV anténa

Dobrý den , koupil jsem na chatu tuto anténu, nechtěl jsem nic moc velkého
Anténa univerzální VILLAGE DIO-V750, DVB-T2, filtr LTE/4G/5G

naladim skoro vše ale CT,CT2 a -hlavně CTSport...se nedaří už jsem ponátačel na vševhny strany..a když našlo tak se trhalo....

pomohl by nějaká zesilovač nebo výkonější antenu.....

dekuji

romanS

vyhozené peníze pro oblasti s horším příjmem.
nesmyslná pidianténka se bezvýznamným ziskem, celý zisk je nahoněný zesilovačem.
takže na konkrétním kmitočtu to chytá kdejaké rušení všesměrově, zesiluje ho stejně jako původní signál (na chatě obvykle mizerný).

filtr lte je ok, ale bacha na domácí router pokud má výhled na tu anténu. i když je na 3x vyšším kmitočtu mimo pásmo, dokáže spolehlivě saturovat anténní zesilovač a výsledek je nepoužitelný.

A prečítal si si všetko o tej anténe? Asi nie! Má totiž okrem filtra aj zosilňovač (má k tomu aj zdroj)
https://www.bscom.cz/televizni-antena-emos-village-dio-v750-dvb-t2-filtr-lte-4g-5g-2704310000_d1939684/

Pro spolehlivý příjem signálu byla anténa doplněna jak o filtr proti LTE signálu, tak i zesilovač signálu.

A možno stačí, len správne všetko pozapájať - teda i napájanie toho zosilňovača.

Kromě typu antény (= krám) jsi bohužel neprozradil žádné informace, aby se dalo poradit.

Víš, jakým směrem je TV vysílač? A jak daleko? Máš TV nebo settopbox? Jaká je kvalita a síla signálu? Jaká je délka a typ koaxiálního kabelu?

Problémy s TV signálem se tu řeší každou chvíli, už jsem několikrát odpovídal, jak to řešit. Jestli máš zájem, najdi si to.

Uvedená anténa je pro horší příjmové podmínky špatná. Osobně doporučuji mnou uvedenou z odkazu. I při velmi nepříznivých podmínkách funguje TV bez problémů. Má dobrý vlastní zisk a s vestavěným anténním zesilovačem je, aspoň se mi zdá, jedna z nejlepších. Měl jsem podobný problém a tato anténa jej spolehlivě vyřešila. Je pouze nutné doplnit napájecím zdrojem 230 V AC/ 12V DC a napájecí výhybkou do kabelu.
https://www.mall.cz/dvb-t-anteny/televes-dat-boss-tforce-lte700-42-db-100053768565?tab=description