Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak přidělat sádrokarton na stávající zeď?

Dobrý den,
Měl bych dotaz. Potřebuji na chalupě zrekonstruovat jednu místnost - kuchyň. Budu dělat novou elektřinu, vodu, odpady atd. Na zdech je omítka natřená asi 20 vrstvama malby, asi kaolin. Kdyz poklepu, je to duté. Omítky po těch letech špatně drží. Moc se mě to nechce osekávat. Zaprvé šílený bordel, sehnat zedníka, míchačku nemám. Tak mě napadlo, že na ty zdi namlátím sádrokarton. Moje otázka zní:
Jak ho na ty zdi bezpečně přidělat ? Samozřejmě bez konstrukce. Nechci ubrat moc místa.

Díky moc.

Tak otázka je zda konstrukce bude čistě estetická nebo na ní bude něco viset ?
A otázka na tebe: Když to zní dutě tak jak si asi myslíš že ten sadrokarton bude držet na té zdi ? Uvědom si že přilepením sdk na malbu ti to drží potom pouze na malbě. Tudiž si ho rovnou můžeš přidělat jen na herkules a bude to mít stejný účinek protože to bude držet jen silou vůle.

To nejde. Když nechceš konstrukci, musel bys to lepit. Když podklad je dutý a zjevně dlouho nevydrží, tak to prostě nejde. Nebuď líný, omlať omítku a udělej novou. Při troše práce to máš za odpoledne a bez volání zedníků.

Nejde o lenost. Cíl byl, aby to bylo rychlé, relativně bez bordelu . Prostě jen ty zdi udělat jakoby čisté, pěkně. Napadlo mě, buď to podmaznout lepidlem a po vytvrzení pojistit natloukacíma hmoždinkami, nebo totéž, akorad místo lepidla udělat housenky z pěny. Bude to fungovat?