Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak ošetřit dřevěné venkovní schody

Zdravím, prosím o radu, jak ošetřit dřevěné venkovní schody napadené hnilobou, viz fotky. Z prasklin a konců dřeva jsem hnilobu odstranil. Je lepší poté praskliny vyplnit tmelem (např. polyuretanovým) a následně schody natřít olejem na terasy? Nerad bych, aby se hniloba dál rozširovala.

Díky za rady.

To vypadá na dřevomorku. Vše vyndat a ihned spálit, pak udělat nové a ošetřit nejdřív nějakým fungicidem (i široké okolí) a pak natřít třeba olejem, to už je jedno. Dřevomorka je moc pitomá houba, která proroste i zdí a nepomůže ani vysušit, houba si vyrábí vodu chemicky sama.