Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze koupit vinuté pružinky?

Dnes jsem vytáhl pozapomenutou ruční vrtačku. Nepodařilo se mi upnout do sklíčidla vrták, protože mezi čelistmi ve sklíčidle nebyly pružinky.
Vrtačku bych chtěl zprovoznit. Možná že by se daly upravit pružinky ze starých propisovaček. Ale napadlo mne, jestli by se nedaly koupit pružinky co by tam pasovaly. Není nějaký qelb co by něco takového prodával?
Případně koupit nové sklíčidlo co by do té vrtačky pasovalo (je to na závit)?

Jo to mě taky napadlo. Myslím si však že závit by mohl být stejný, proto jsem mu dal do odkazu sklíčidlo jen do 10 mm průměru. Mám doma z nostalgie taky tu prsní vrtačku, kupoval jsem si ji za kapesné někdy kolem roku 1968-9 za 150,-Kčs. Elektrickou 513 pak až někdy kolem roku 1982.:-)

Dobrý den , protože ručních vratček mám co vím největší sbírku v čechách tak problém s chybějícími pružinkami řeším objednáním ze zahraničních Eschopů , jsou tak většinou delší které není problém zkrátit průměry beru 3mm a 4mm v tužkách jsou 4,5m a docela měkké , třeba tyto https://vi.aliexpress.com/item/1005006142113415.html?spm=a2g0o.productlist.main.39.4dcesAPlsAPlzU&algo_pvid=ce9fc3be-55b4-4c8b-b0d4-0cf10688ec18&algo_exp_id=ce9fc3be-55b4-4c8b-b0d4-0cf10688ec18-19&pdp_npi=4%40dis%21CZK%2145.27%2136.23%21%21%2113.72%2110.98%21%402103246617151573801646606e1fe9%2112000035949997941%21sea%21CZ%210%21AB&curPageLogUid=FDLx7bSy9mOL&utparam-url=scene%3Asearch%7Cquery_from%3A

3 beru 0,5 a 4 beru 0,6

Dobrý den,krásný koníček,zde, třista metrů ode mě stojí zchátralá budova Bratří Novozámští.Vyráběli všechno možné i vrtačky.Můj zesnulý soused,kutil všeho druhu měl dva katalogy,když zemřel,jeho dcera je vyhodila do kontejneru.Často jsme je prohlíželi,spousta zajímavých věcí,že by člověk nevěřil.Čas od času někdo něco prodává,jeden námět i s vrtačkami na Aukru.:-)

https://aukro.cz/stary-reklamni-katalog-cenik-novozamsky-1932-naradi-zamecnictvi-zamky-7055023164

Dobrý den,tak to je dobrý,já jsem z Městce Králové,Vy z Nymburka,Láďa Hruška skoro soused,kamarádím s jeho tátou,maminka pochází od nás z ulice. Čas o času k nim jdu na pokec.
Ta chátrající budova Novozámských je na konci města vlevo před šraňkami směrem na Nový Bydžov.Když to vyklízeli,zajímal jsem se o ty katalogy,ani na půdách nic nebylo,vyrabováno,rozkradeno.Sídlil tam dlouhá leta Kohinor-Gama,pak to někdo koupil,zase prodal,nyní je tam klid,zámek na vratech.:.(

Spousta druhů pružinek je ve stykačích,relátkách,postřikovačích s pupmičkou,sprejích,tekutých mýdlech v pumpě,včetně léků s pumpičkou,dále tiskárny,skenery,pružinky jsou prostě všude u mechanických věcí.Z těchto věcí je hodně těžím,jsem sběratel vzduchovek a všeobecný kutil , jsou každou chvíli potřeba,mám jich stovky různých velikostí.:-)

Pro restaurování té vrtačky bude nejlepší si pružinky vyrobit. Koupit někde na internetu pružinový drát, pak nějaký železný drát (z výpletu kola, svářečský apod.) ohnout do tvaru kliky, příčně provrtat, provléknout ten pružinový, dát do svěráku mezi dvě prkénka a můžeš vesele navíjet :-)