Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VZT v panelovém domě

Dobrý den,

potřebuji, prosím, poradit, jakým způsobem je realizovaný centrální odtah v paneláku ? Bydlím v nejvyšším patře, kde se nám permanentně dostává do bytu smrad z marihuany, kterou nějaká filcka hulí pravděpodobně na wc. A protože se mi nepodařilo zjistit od koho to jde, napadlo mě, zda je možnost, že se to vleče od souseda, který ale bydlí přes zeď v dalším vchodě ? Pokud je tedy možné, že to jde od jinud a k nám to prosakuje, upustím od záměru stoupačky otevřít a zacpat. Je to řešení sice zoufalé ale v momentě, kdy už i dětem se dělá z toho smradu nevolno - smrdí to třeba 12 x denně i v noci a nikdo ( svj, hygiena ani policie ) to nemohou řešit, nabyl jsem dojmu, že si každý může dělat co chce a tedy o vyřeším po svém. Za případné rady, porady atp... moc děkuju
Martin

Ano, já vím, že je to v podstatě zásah do zařízení ale je to opravdu řešení z nouze. V bytě mám dvě děti, kterým se fakt dělá až zle z toho smradu a za situace, že to nikdo řešit nechce, to prostě udělat musím..

"Nikdo řešit nechce"...
Relevantním místem pro tvoji stížnost je majitel bytu, jsi-li v nájmu, SVJ anebo družstvo, jsi-li sám majitelem anebo členem, anebo majitel paneláku...

Nejprve bych se zcela věcně zaměřil na to jak funguje odtah, vylezl na střechu, prohlídnul atd. Domy maji různou konstrukci, někde je nucený odtah ventilátorem, nebo přirozený atd...

Byt je můj, zkoušel jsem představenstvo svj ale prý to v podstatě nejde řešit. Nejhorší je, že to nejsem schopen nikde lokalizovat. To bych pak za sousedem došel. Jsou to paneláky z 84 roku, již nefungují ani klapky, které kdysi dávno cvakaly, když bylo větrno. Každopádně je to hrozná situace, kdy má člověk fakt pocit bezmoci

Ano, jede to přes odtah, tedy z "větráku" na wc, v koupelně a kuchyni. Ještě mě napadlo, pokud to někdo fakt kouří na záchodě a má vlastní nucený odtah, tak se toho prakticky nejde zbavit. Leda doplnit kvalitní klapky a doufat, že to nepůjde šachtou, která je děravá od plynovodu, vodovodu a odtahu. No prostě hrůza.

neviem, preco by dakto fajcil marihuanu na zachode...ale co viem, ze marihuana sa vyvetra lahko, narozdiel napriklad od cigaretoveho dymu.
napis normalne papier na branu, ze ta to obtazuje a nech hulia radsej v okne.

To je dobrá otázka ale takových lidí jsem znal, co doma kouřili na záchodě vše možné. Náš byt je klasický 3 + 1 a koupelna z hajzlíkem jsou de fakto uprostřed bytu, takže se to rozlézá prakticky všude. Ano, člověk by neměl být citlivka ale když do vzbudí děcka ve 2 ráno, začínám vidět rudě.. Ano, to už jsem zkusil a přestalo to na 2 týdny a znovu. Někteří lidé se chovají jak dobytek...