Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prasklá stoupačka

Dobrý den, měl bych dotaz

Ucpal se nám záchod. Samotný záchod byl čistý, vypadalo to, že to bude spíš ucpané někde ve zdi. Po 15 minutovém prošťouchávání zvonem to nakonec povolilo a voda odtekla. Preventivně jsem ještě koupil hydroxid sodný (krtek) a záchod jsme jím vyčistily podle návodu. Po týdnu ale přišla sousedka, že jí od nás teče voda na záchodě. Nebude někde třeba prasklá stoupačka a nebo nepokazil jsem něco tím krtkem ? Podle návodu a rad jsem slyšel, že ten krtek je na to nejlepší a i v návodu je, že se může použit do WC.

Hydroxid sodný je netečný k litinovému i plastovému potrubí. V tom problém není. Je třeba ujasnit co to je "od nás teče voda"?
Jaké je vlastnictví bytu? Jste v nájmu? Pak ať se stará majitel. Jste majitel? Pak ať se stará SVJ (pokud je to tento případ) anebo družstvo. Stoupačky a odpady jsou společným vlastnictvím. Nestarejte se nad rámec svých povinností. Tím jakoby přiznáváte nějaké svoje zavinění.