Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pružina startování

Dobrý den, mám dotaz, ohledně startovací pružiny sekaček, motorových pil atp.
Jak lze ohnout nový ,,zobáček " pro zachycení v startovacím mechanizmu? Vím, že pružina stojí pár korun, ale zpravidla praskne v době, kdy se to nejméně hodí. O víkendu, na chalupě.....
Zkoušel jsem ji ohnout bez úprav, nahřát ji ale je opravdu hodně křehká a při ostrém ohnutí, samozřejmě praská. Nakonec se to jakž takž povedlo, sice napraskla, ale práci jsem dodělal . Je na to nějaký fígl? Děkuji

Zdravím ohýbal jsem to mnohokráte,ohřívám na plynovém sporáku,nebo plynovým hořáčkem na jednorázovou náplň.Musíte ohřát do červené barvy, nepřehřát a ohnout to hned horké kleštěmi,nejlépe kulatkami,udělají rádius,případně přihřát a doladit tvar.Ohyb pak ohřeji znovu do červena a ponořím do oleje,jinak by to mělo tendenci se natáhnout zpět,zůstalo by to měkké.Stejným způsobem opravuji péra v hodinách,většinou se utrhnou hned u natahovací hřídelky,tam to bývá někdy složitější,musí se vyvrtat otvor a pak přesně navinout na osičku se zoubkem.:-)