Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nadmerná krusta v banáne

Dobrý deň.
Mám AT 8 ktorá pracuje pre dve domácnosti. V banáne sa mi neustále robí dosť hrúbka krusta.( aj 20cm)
Každý mesiac to vyberiem no vždy sa to " pokazi" . Nepoužívame v domacnosti nič čo by malo čističke škodiť.
Je prepnutá na režim non-stop, pretože sa obávam že pri cikovači by sa to ešte mohlo zhoršiť.
Ďakujem za radu.
Prajem pekný deň.
Martin.

Dovodov moze byt viacero.
Odporucam spravit kalovu skusku, ta by povedala viac. Kedy bola robena naposledy, kedy bola cistikca naposledy cistena?
Druha moznost je metoda pokus-omyl...na 2-3h nechat plny vykon duchadla ist len do bananu...ak krusta zacne miznut je mozne, ze duchadlo nedosahuje dostatocny vykon, respektive do bananu nejde dostatocne mnozstvo vzduchu.
Vyrobca dochadia odporucaju menit membrany v nich kazde 2roky cca. Kedy boli menene?
Tretia moznost je opacna, nechat na 24h znizeny tlak v banane (staci pridat do prvej casti idealne, ci nechat bublat stred) a pozriet sa, ci krusta sama nespadne na dno...ak ano bol banan len prekysliceny moc.

Dobrý večer. Čistička bola čistenia vo februári.
Komplet vybratý obsah.
Čistička bola spustená v septembri 2022 tak typujem že dúchadláo by snáď mohlo byť v poriadku. Kontroloval som ho minulý rok,pretože každého pol roka hlási kontrolu dúchadla.
Skúsim Vaše typi s nastavením.
Dám vedieť.
Ďakujem za rady.