Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak rozšířit starou odpadní trubku?

Dobrý den,
potřeboval bych poradit. Mám na chalupě starou odpadní trubku. Vnější rozměr je 40mm. Je to taková bílá silná trubka. Na ni chci napojit nový 40 mm odpad. Ovšem na té staré není příruba a trubky mají stejný rozměr.. Jak to spojit? Šla by ta bílá nějak rozšířit?

Díky

Jsou dvě možnosti.První možnost která se praktikovale v dřevních dobách byla že se trubka která se přidávala jako nová nahřála dříve samodujkou dnes teplovzdušnou pistolkou a když uvedený konec nové trubky teplem změkl,tak se nasunull na konec truky staré po vychladnutí se jedna nebo druhá koncovka namazalea příslušným lepidlem a trubky se spojily.Samozřejmě je pravidlo že trubky musí být čisté a zbaveny případné mastnoty.V současné době není problém zakoupit v příslušném obchodě spojku a oba kusy spojit spojkou.Zase kusy které spojuješ musí být čisté.Nemusí se odmastit.Je dobré namazt vnitřek spojky hlavně pryžové manžety třeba jarem aby se to lépe nasunulo.Toť vše.

Děkuji za rady, rozšířili jste mi obzor. Nějak to udělám, neměl jsem tušení jak, teď už tuším.
Ještě taková volovina. Mám 40mm odpadní trubku a na ni potřebuji napojit kondenzační díl z digestoře. Nevíte, jak trubičku nebo hadici napojit na 40mm odpad? Existuje nějaký kus, ktrerý má na sobě vstup na hadici?

Díky