Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrácený plovákový ventil

Zdravím!

Potřeboval bych něco jako je na záchodě napouštěcí ventil, ale naopak. Tedy normálně je zavřený, ale když hladina nastoupá, tak otevře. Vcelku logicky potřebuji oba konce napojitelný, tedy se závitem a ventil musí zvládnout nějaký průtok, řekněme alespoň 1m^3/h.

Netušíte, po čem koukat a co hledat?

Odflusnuti z podzemni nádrže. Přepad nevymyslim, vždycky jsem tam měl čerpadlo s plovákem, ale ty odchází jak na běžícím pásu. Ale mám tam na dně vcelku výkony čerpadlo s presskontrolem, takže by stačilo mít tam ten hladinový ventil. Řešení motorizovaný kohout a plovák jsem se chtěl vyhnout, ale asi to tak dopadne.

https://www.agrozet.cz/e-shop/uzaver-plovakovy-kompletni-d748.html?utm_source=zbozi&utm_medium=cpc&utm_campaign=AGZ_Zbozi_Srovnavac&utm_id=100

Asi jde o to zda to půjde namontovat otočené o 180 stupňů. Pokud ti jde o to vypustit celou nádrž, tak asi budeš muset vyrobit nějaký pístový uzávěr v trubce kde nahoře bude táhlo pístu napojené na plovák. Problém bude ale s utěsněním pokud nebude voda dostatečně čistá. Také by to šlo provést s nějakým elektromagnetickým ventilem a plovákovým spínačem v nádrži.

Ovšem ta cena... za to můžu mít další 4 levný čerpadla, takže takových 8 let provozu. A solenoidu bych se trochu bál kvůli nečistotám.
Jako elektronický řešení je mi jasný, s tím i poradím i levněji a případně i s bohatší funkcionalitou, mě šlo spíš o to, jestli neexistuje nějaký jednoduchý a blbuvzdorný mechanický hejble, kterým bych to vyřešil levně a elegantně. Pokud ne, holt to budu muset vymyslet jinak.