Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím utěsnit prasklý světlomet?

Otázka je poměrně jednoduchá, z přiložené fotky je vidět prasklina, kterou mi do světlometu teče voda. Napadlo mě prasklinu a okolí zapatlat silikonem jako se používá třeba v koupelnách, ale prasklina je poměrně tenká a nevím, jestli by silikon do spáry vůbec vlezl a zároveň mám pochybnosti, jestli by držel na plastu světla a brzy se nesloupnul. Přemýšlel jsem i o nějakém lepidle, ale tam je zase pochybnost o voděodolnosti, vodotěsnosti a flexibilitě, protože roh světla je uchycen a prasklina se hýbe.

Řešení:

Kyanoakrylátové lepidlo není vhodné pro lepení ABS, na to jsou nejsnáze použitelná rozpouštědlová lepidla - ABS je velmi dobře rozpustný v acetonu. Vteřinové lepidlo nedokáže vyplnit spáru a potřebuje k vytvoření kvalitního spoje co nejtenší vrstvu. Ale i s ostatními lepidly bude potřeba reflektor vymontovat a lepené plochy k sobě dostatečně přitlačit. Vůbec nejlepší je ABS svařit. Na to je vhodná horkovzdušná pistole na které lze nastavit teplotu (pro sváření cca 250°C a víc). Svářecí dráty na ABS se dají koupit a lze použít i filament do 3d tiskárny. Na horkovzdušnou pistoli je vhodné použít nástavec s průměrem okolo 5mm. Takové nástavce lze zakoupit.