Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Řemeslník si řekl za práci absurdní částku

Dobrý den,

vesnický řemeslník po mně chce za položení obkladu 60x60 975Kč/m2 bez dph. Řemeslník je z Vysočiny a co jsem koukal tak třeba v Hradci Králové se ceny pohybují kolem 550-650 za metr čtvereční takové dlažby. Byl tam tři dny a celková částka je přes třicet tisíc. Materiál jsem si sehnal sám i lepidlo na obklady, lišty, sparovačku zkrátka vše. Jednalo se jen o položení dlažby. Mám nějaké možnosti? Neplatil jsem mu nic předem ale práce je hotová.

Stačí to řešit na jednom místě.
https://pravo.poradna.net/questions/3254474-remeslnik-si-rekl-za-praci-absurdni-castku (host)

Záleží, jestli jsi spotřebitel nebo podnikatel, jestli je nějaká písemná smlouva nebo jen ústní, svědci smlouvy, způsob sjednání smlouvy, kdo koho první kontaktoval, jak, ..., argumentovat nějakou obvyklou cenou není možné, ve smluvním vztahu si můžou smluvní strany dohodnout jakoukoliv cenu. To, co po tobě chce, musíš chápat jako návrh, pokud nebyla žádná cena dohodnuta předem.