Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Naftová kamna Alfa Potez rok. výr. 1969 Jugoslávie

Nemá někdo zkušenosti s naftovými kamny Alfa Potez, rok výroby 1969. Potřeboval bych vědět jak se zapalují a zda má někdo zkušenosti s jejich obsluhou. Nyní se fabrika jmenuje Alfa Plam, Vranje, Srbsko. Bohužel na jejich webových stánkách jsem nic nenašel. Podotýkám, že nejsem naftový magnát nicméně jsem zdědil sud staré nafty a našel tyto kamna, tak bych je chtěl použít.

Nafta není riziko. Výroba benzínových vařičů a vedení přívodu paliva v trubičce nad plamenem je riziko. V té trubičce musí být ocelové lanko pro odvod tepla. Přepouštění acetylénu s flašky do flašky kdy si je položíš na rovinu ventily k sobě a musíš dávat bacha aby to nešlo moc rychle. Pokládání ostrých min, ostré trhací práce, vedení ostrých střeleb ze samopalu když ti vrazí na střelnici ožralý STBák to vše je větší riziko. A to jsem pět let dělal technika bezpečnosti práce. :-)