Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kamna na peletky

Zdravím.
Jsem byl letos na výstavě Infotherma 2024 a venku ve stanu mněli na vytápění peletkove krbové kamna.
Bylo to poprvé, co jsem něco takového viděl a od té doby mi to vrtá v palici.
Najde se tu někdo, kdo má, nebo kdo montuje?

Jaké jsou výhody a nevýhody?
Je lepši koupit kotel na pelety, nebo krbové kamna s výměníkem.

Zase kamna pelety jsou automatizovaný, takže komfort (ne)obsluhy je vcelku velký.
A s tím palivem - některý se dají ukecat na spalování obilí. Pálit potravinářskou pšenici je blbost, ale když se dostaneš ke krmný, co má třeba ještě problém s plísní, tak to najednou začíná být zajímavý.