Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Šroubovák Mac Allister

Ahoj lidi, již dlouhou dobu mám aku šroubovák Mac Allister. A samozřejmě odešly aku články. Hledám nové, asi jsem něco našel, ale mám problém. Nabíječka má nějaké elektronické blokování, na jeden kontakt z baterie je vyvedeno napětí přes nějaký odpor nebo diodu, nevím, není to nijak popsáno. Otázka: šlo by toto blokování v nabíječce odstranit? Nejlépe někde ustřihnout drát... Protože nová sada to nemá, a mám dojem, že právě toto může být jednou z příčin, proč staré baterky nejdou nabít, nabíječka se tváří, že je již nabito. Pokud někdo máte zkušenosti, nebo ponětí, co s tím-třeba kde sehnat novou kompletní sadu-, prosím o radu. Moc děkuji a užijte si den. S

Šroubováků téhle značky je hodně a těžko radit, když ani nenapíšete typ. Pokud má baterie články Lixx, je ten třetí drát zásadní pro správné nabíjení lithiových článků (nesmí se přebíjet) a slouží i pro testování nabíjené baterie před nabíjením. Jsou dva druhy bateriových sad - některé mají ochrannou nabíjecí elektroniku v akusadě, jiné ne a musí ji mít nabíječka. Takže původní baterie s původní nabíječkou právě zajištuje tohle a již vyhodnotila, že baterie jsou poškozené. Pokud máte náhradní baterii bez třetího kontaktu, neco je špatně.