Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Laťkové kamely spojené textilií

Dobrý den, nedávno jsem si koupila postel s laťkovými lamelami (160x200), které jsou spojené textilním páskem. Některé z lamel ale neleží úplně na plocho a při pohybu klepou o desku uvnitř rámu postele, na které jsou jejich kraje položené.
Myslíte, že bych je mohla k té desce nějak připevnit? Přišroubovat nebo přilepit? Nebude to dělat nějakou neplechu.

Moc děkuji.
Klárka

Bude to dělat neplechu, lamely pruží (proto tam taky jsou) a kdybyste je na koncích třeba přišroubovala, vytrhly by se. Zkuste je reklamovat, měly být z kvalitního dřeva a nezkroucené. Tedy jestli jsou to opravdu lamely, jestli to je rošt ze silnějších prken tak klidně šroubujte.

Děkuji vám za odpověď. Nejsou to klasické pružné lamely, ale jen obyčejné dřevěné laťky, na které je je připíchnutá textilní páska. Můj odhad je, že na některé z nich je ta páska připíchnutá ve špatném místem, což způsobuje, že se vytáčí nahoru a neleží na vnitřním rámu postele.

Tak to je něco jiného,my to měli lamely hodně tenké,kvalitní dřevo,doslova mírný tvar lučiště směrem pod matraci,ty nemohly být připevněny,při zatížení se prodlužovaly při prohybu.Toto co máte je měkké dřevo,silné latě,přišroubujte je vruty.Možná by nebylo na škodu pod každý spoj čtvereček látky,stačí z bavlněného trička,nebo flanelové košile,aby dřevo o sebe nevrzalo.:-)

Zdravím,vím oč se jedná,podobné lamelové rošty spojené pevnou kurtou měly děti na postelích,byly mírně do oblouku nahoru,po zatížení se narovnávaly.Tyto lamely byly z kvalitního tvrdého dřeva,uložení volně bez připevnění ,žádný problém nebyl.Váš problém mohl vzniknout,pokud jsou lamely dřevěné tím,že dřevo nabralo vhhkost a změnily tvar.Stačí studený sklad kde je jiná vzdušná vlhkost a dřevo ji natáhne.Já měl v tomto výhodu,postel jsem kupoval přímo z Dřevotvaru z výroby,nikde dlouho nebyla uskladněna.Jestli je jen problém s nedosedáním některých lamel,neřešil bych,časem si lehnou po pravidelném zatížení kam mají,prostě dřevo pracuje stále a každý kus jinak.Lamely nepřípevňovat,musejí stále dilatovat podle zatížení.Nevidím ty lamely,záleží i na tom jak jsou nařezány.Do dřeva nikdo moc nevleze,sice odborník dokáže předvídat podle kresby vláken.
Můj syn musel vyměnit na vazbě nový dlouhý trám,asi po dvou měsících se zkroutil do šroubovice a změnil rovinu krytiny,původně byl rovný.:-)