Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Anténa pro FM rádio

Dobrý den. Mám starý receiver Sony a chci zapojit anténu- koaxiální konektor a kus drátu a chtěl jsem se zeptat, jakou má mít vodič délku a jestli hraje roli i tloušťka vodiče, případně něco dalšího? Díky..

Nejdřv zkus tam strčit kus drátu, chvilku si pohraj s různým mrsknutím za stůl nebo skříň. U nás bývá všude dost silný signál a rádia mají dobrý zisk. Když to bude hrát (což je velmi pravděpodobné), vyprdni se na veškeré antény. Mám hodiny s rádiem, jako anténa z ní čouhá asi 2 metry drátu a hraje to dobře (v mezích možností toho chrchlátka). Teprve když selže drát, pokoukni po anténách.

:-D
I ja mám nejaké kuchynské FM rádio a k nemu bol cca 1m tenkého káblika (anténa) - mrskol som ho na skrinky linky, prilepil izolepou - a tá malá potvora hraje ako bláznivá - dokonca v paneláku 2m od okna. Vysielač je 70 km ďaleko, ale príjem je dobrý.