Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem lapač dešťové vodu z okapu do sudu

Lapač dešťové vodu z okapu do sudu, viz foto a podobné, plechový vyklápěcí mám...
nejlépe osobní zkušenost, např. jak vysoká je účinnost, ucpávání, v případě naplnění sudu průtok dále
okapem - spolehlivost, a případně možnost ponechání na okapu přes zimu - nepraskne.
+ případné typy Vámi vyzkoušených a vyhovujících. Děkuji

Osobně bych zůstal u toho plechového. U toho lapače na té druhé fotografii sice píšou, že je samočistící, ale pokud si prohlédneš pozorně obrázky k jeho montáži, tak tam je že se čistí proudem vody z hadice. Jakékoliv napouštění v zimě je problematické, jelikož např. na střechu svítí sluníčko a na okapové svody ne a tam může voda zamrzat. Osobně mám svedenou vodu z poloviny domu do podzemní nádrže o objemu více jak 50 m3 s podzemním přepadem do kanalizace. Potrubí mám umístěno v zemi těsně u domu, kde nedochází k promrzání a zanášení řeším nádrží z plastové bedny na maso v které mám přepážky podobně jako v septiku a na odtokové rouře mám umístěno kuchyňské nerezové síto. Ještě pře touto bednou mám místo kde mi zůstává jehličí z okolních stromů. Čištění má vyřešeno tak, že jsem v plastovém potrubí vyřezal nahoře obdélníkový otvor tak aby se mi do něj pohodlně vešla ruka a mohl to pohodlně čistit. Z další roury jsem uřízl víko, aby bylo větší a "zaklaplo" na průměr trubky. To čistící zařízení mám umístěno v betonové jímce, která je "přilepena" na dům a zakrytá polyšem, aby nedocházelo k zamrzání. Na druhé straně domu mám normální plechový lapač a ten používám pouze když nemrzne na napouštění plastové nadzemní nádrže.

Mě se osvědčil tento jednoduchý lapač: sberac-destove-vody-ican. Pokud se správně umístí otvor pro vývod lapače není potřeba žádný přepad ze zásobní nádrže. Hladina se na principu spojených nádob udržuje sama na úrovni lapače a nádoba pak nepřetéká. lapač lze doplnit filtrem, případně za cca trojnásobnou cenu pořídit obdobný lapač, který filtr obsahuje a má i přepínání na zimu. Návod na montáž lapače (dražší verze s filtrem a uzávěrem). Montáž levnějšího i dražšího provedení je totožná: watch