Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stropní světlo 33cm - led modul?

Zdravím všechny,

poradil byste mi někdo kde sehnat nejlépe totožný (kvůli upevnění, packám zezadu, viz foto) LED modul do stropního svítidla?
Parametry na obrázcích, 3 proužky x 6LED, 14,6W, 3000K.

Ledky svítí jen maličko, asi odešel sériový regulátor proudu. Nejraděj bych stejný modul, ale google nenachází.

Co jsem koukal na ceny, tak ty samotné LED moduly větších watáží dost kopírujou ceny celých svítidel...hmm, radši koupit celé svítidlo?

No, kdesi jsem četl, že "civilizace založená na oboustranné lepící pásce nevydrží dlouho/je odsouzena k zániku" ;-)

Mohl byste prosím dát odkaz na tu oboustranku, která udrží "horký/teplý" led modul několik let v takovéto uzavřené lampě přilepený na místě (stropě) a neupustí ho?

Oboustrannou pásku radši opravdu ne, ta po čase upadne. Ale pokud by se pojistila šrouby, tak je to možné. Kdysi jsem řešil přichycení LED panelů ke kostře, zdálo se, že oboustranná lepenka drží, ale po pár týdnech upadla, koupil jsem lepší a bylo to podobné, nakonec jsem právě to pojistil hřebíčky a drží to dodnes.
Stejně tak bych ty magnety radši pojistil šrouby.
(Na druhou stranu, co se stane, když to upadne, pokud to nepotřebuje tu zadní stranu k odvodu tepla, tak podle mě nic.)

Mě napadlo, jestli by nešlo dát do série s ledkama kond 1uF svitkový (ten by nemusel být tak velký)…, podle Xc = 1/(2πfC) by byl "odpor" 3184 ohmů, takže proud by omezil na 72mA (míň protože ty ledky v sérii nějaký úbytek dají)…, a zapojit polovinu ledek přes diodu tak, a druhou polovinu přes diodu onak, obě poloviny za kondem paralelně.

Bude to moc blikat? Nebo vidíte jiný problém?