Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Částečná porucha pulsního zdroje

Dobrý den, poradil by by nějaký hodný člověk nešťastníkovi, kterému odešly hned 2 pulsní zdroje. (viz odkaz níže) . Mám jeden bez regulace 12V/ 4A a druhý 5A s regulací. Pouužívám ten silnější, přeladění na cca 12,8V pro obrovskou soustavu ventilátorů, které nadhánějí kouř a ve výsledku ho ženou ven skrzeva potrubí ven na ulici. Je to i ošetřené diodami v závěrném směru. Běhá to už mnoho let skoro od rána do noci. Až
včera v nich luplo a KONEC.
Spotřeba všech ventilátorů je max 3,8A a to je ještě zbržděno zpožděno zpožďovacím modulem ( s 555) přes odpor aby proudový náraz nebyl tak veliký.
Na obou zdrojích svítí na výstupu ledka a naměřím na něm (naprázdno!!!!) to, co tam má být!!!
Nedej ale Bože!!!! Abych připojil jen malou žárovičku – okamžitě to klekne.
Zatím používám laboratorní zdroj, ale ten je jenom Na 2A a bojím se o něj. Jde to nějak opravit??? Součástkovou základnu mám.
Zatím jsem si objednal toto:
https://allegro.cz/nabidka/led-zdroj-12v-200w-16-7a-modularni-ip20-pro-led-cctv-ip20-14795680808?utm_source=coma_email&utm_medium=40ee912d2e220a179f20b46713218ac020f4befa&snapshot=MjAyNC0wMS0wMlQyMjo1MzowNy4wMTUxMjkxMjZaO2J1eWVyOzcyZDdlZGVmZTBmOTM4OGU3MzRlMjgzNWI4NDFiNDY4NzA0NDVhZWY2NTg2YTQxMTM0ODUyYzk4MzBmMDhjMGM%253D
a
https://allegro.cz/nabidka/led-zdroj-12v-60w-5a-modularni-ip20-pro-led-cctv-ip20-14795681715?utm_source=coma_email&utm_medium=40ee912d2e220a179f20b46713218ac020f4befa&snapshot=MjAyNC0wMS0wMlQyMjo1MzowNy4wMTUxMjkzMDdaO2J1eWVyOzQ0ZTBhMzE4MmZjNmQwNzY4MWE1MTM1MTQyMWNmYjQyMTdlM2NlOWIzYjVlYjhiMDg2MWRjYWZiYjhmN2M4NzU%253D

Moc děkuji za každou radu. Michal
Ps.: Prosím vynechte rady typu: Přestaň kouřit!!! Sedím už čertovi na lopatě a už se nezměním.

Běhá to už mnoho let skoro od rána do noci.

Inu nic nevydrží věčně. Bohužel čím novější výrobek, tím lépe nastavené plánované zastarávání a tedy přesněji ukončená činnost po záruce.
Většinou odejdou elektrolytické kondenzátory - ty hlavní za usměrňovačem na 400V a taky ty v napájecí větvi řídícího IO. Pokud v něm luplo, tak asi odešel i hlavní spínací mosfet.
Součástková základna často nestačí, chce to taky nějaké zkušenosti a měřící výbavu, ale zkusit to můžeš...