Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Elektrocentrála

Přeji pěkný den .

k vánocům jsem dostal novou elektrocentrálu značky Tagred TA950.A problém je ,že cokoliv se na centrálu připojí tak se centrála začne jakoby dusit a ztrácí výkon .Výkon by měl být 1500W tudíž by neměl být problém

máte někdo podobou zkušenost ? nemůže to být novým druhem paliva ? (E10) nebo to mam zkusit na prodlužovací kabel a ne přímo na centrálu ?

díky za vaše rady

...cokoliv se na centrálu připojí tak se centrála začne jakoby dusit a ztrácí výkon.

To ako myslíš - akože keď bola odpojená od záťaže, tak výkon mala? Nepletieš si výkon s otáčkami? Výkon tvojej EC nie je 1500W, ale len 900W s možnosťou krátkodobého preťaženia 1200W. Tvoja EC je invertorového typu, to znamená, že frekvenciu a napätie na výstupe vyrába polovodičový invertor z nejakého napätia. Prv než sa začneš plašiť že to máš pokazené, tak urob test pri ktorom pripojíš nejakú reálnu záťaž (tá by mala byť čo najbližšie tým 900W, ale aj väčšia odchýľka nie je na závadu). V prvom rade si nevšímaj pritom čo robia otáčky, ale len elektrický výkon (prúd a napätie na výstupe). Až keď nedosiahneš plný výkon, tak si všímaj čo robí motor. Invertor na výstupe totiž hovorí aj o tom, že generátor nie je synchrónny, ale (najčastejšie) indukčný a ten nepotrebuje konštantné otáčky. Invertor všetko vybaví. Motor je riadený tak, aby bola účinnosť celého stroja optimálna a využíva sa pritom aj zmena otáčok. To môže pri malej alebo žiadnej záťaži pôsobiť tak, ako keby sa motor dusil (klesajú otáčky), pri plnej záťaži to už bude vyzerať inak. Mimochodom, ak nemusíš, tak žiadnu predlžovačku nepoužívaj.
Dôvodom na reklamáciu nebudú otáčky, ale to, že generátor nedosiahne plný výkon uvádzaný v parametroch.

Řízení změny rychlosti
- generátor vybaven mikroprocesorem řízený technologií Intelligent Throttle Technology, která upravuje otáčky motoru tak, aby se splnilo zatížení
- pokud generátor nenapájí více zařízení, pracuje na nižší rychlost
- v době, kdy se zvyšuje zatížení, bude generátor automaticky zvyšovat rychlost a rotaci a přizpůsobí se poptávce po energii

Takže při zatížení by se měla rychlost zvyšovat a tobě se to dusí a zpomaluje?

Zdravím,to dělají všechny slabší elektrocentrály při zatížení.To co připojíte běží tak jak má?Vlastním dvě menší,každá od jiného výrobce,jinak doslova identické.Jsou na 750 W .Když připojím vrtačku,nebo úhlovou brusku tak začne bručet,nedusí se,je v zátěži,ale běží dál,vypadá to,že se dusí,není tomu tak,regulátor přidává podle zátěže.Vrtačka,nebo bruska běží na plný výkon stejně,jako když jí zapojím do síťové zásuvky.Vypnu vrtačku,otáčky spadnou,motor běží bez zátěže,nebručí,zapnu,regulátor okamžitě přidáva na palivu a centrála má bručivý zvuk,protože motor jde do tahu.Když s ní budu jen svítit pár žárovkama bude blafat téměř na volnoběh bez dusivého zvuku,slabší připojený spotřebič,menší zátěž na motor.Mám je kvůli líhním,párkráte byla potřeba při výpadku proudu,dvě líhně 80 W a blafala si jen na nejnižší otáčky celý den,nebručela,malý odběr,motor to nepociťoval.:-)