Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dělení plechu

Dobrý den, máte někdo zkušenosti, popř jaké s nástavci na vrtačku k stříhání plechu. Některé fungují jako děrovače, některé mají řezné kolečko.
Jde mi o občasné dělení běžného ocel plechu. Nůžky ne vždy vyhovují. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Ty co fungují jako děrovače mají výhodu že se dá tvarovat střih.To pro dílenské použití je plus.Ale jejich nevýhoda je že vzniká oproti dělení střihem dost odpadu.Ty nástavce na vrtačku jsou možná dobré ale o nich nic nevím.Jenom to že v současné době je všude na ně reklama.CHce to vyzkoušet.

Jde o to, na jaký plech a pro jaké účely. To se musí vědět předem, ani jedna z těch variant totiž není dostatečně univerzální. Jestli to je pro klempířské práce, tak by nevadilo, že bude od toho kolečka trošku prohnutý (což se při různém dalším ohýbání samo srovná) a využilo by se, že s tím kolečkem je to rychlejší.

Pro spíš zámečnické práce (tvarový střih, bez deformace materiálu) bych volil tu prostřihovačku. Je pomalá, ale dají s ní snadno dělat tvarové řezy, ve verzi s kruhovým střižníkem prakticky libovolné. Ovšem nevím, jestli je dobrý nápad ji mít jako nástavec na vrtačku. Ty kotoučové nůžky možná, tohle raději ne. Ale mívají třeba v Bauhausu pneumatickou za velmi rozumnou cenu, jen potřebuje dost výkonný kompresor, třistalitrová hračka z Lídlu nestačí.