Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Svařovací Elektrody CHEM-WELD – co dělám špatně

Dobrý den
Dobří lidé, proboha prosím poraďte invalidnímu důchodci, který počítá naprosto každou korunu.
Nedávno jsem zde vznesl otázku, jak zavařím pumpičku. Mám jak TRAFO, tak i INVERTOROVOU svářečku (z Lídlu). Přiložil jsem i fotky svářeček a jak jsem to zkazil.
Tady mi mnoho lidí poradilo, ať si koupím elektrody CHEM-WELD a podpořili to i mnoha videi.
Učinil sem tak za 500,- K4 (což je pro mě téměř likvidační částka), ale přišly mi asi půl metrové dráty – nikoli barevné, ale stříbrné, že je to pájka na hliník stálo na faktuře.
To můžu dát do jedné z těch dvou svářeček a svařovat železo??? Nebo co dělám špatně???? Vždyť je to moc dlouhé.
Prosím, prosím , prosím, pomocte mi.
Za jakou koli radu jsem Vám TOLIK moc vděčný a jestli něco potřebujete (kromě peněz), tak Vám to moc rád pošlu.
Děkuji, děkuji, děkuji.
Michal

Pokud ti přišla pájka na hliník tak s tou nemůžeš svařovat. Měl sis objednat elektrody na materiál, který chceš svařovat. Jde o to co sis objednal. Už při prvním dotazu jsem ti radil, zapůjčit v knihovně nějakou příručku o sváření. Pokud to chceš dělat systémem pokus - omyl tak to leze do peněz. Musíš si uvědomit, že i ten svářečský kurz nějaký čas trvá a i po něm seš svářečské embryo. Až po několika letech sváření různých materiálů, v různých polohách můžeš o sobě tvrdit, že jsi svářeč.

Vždyť už by bylo levnější koupit novou pumpu. To sváření vám evidentně nejde, sváření je z poloviny o přípravě materiálu a to jste úplně ignoroval, proto ty výsledky. Nejlevnější bude koupit novou pumpu nebo navštívit zámečnickou dílnu. Vše další je jen postupné vyhazování peněz bez žádaného výsledku.

[b][/b]bože můj.. Neviděl jsem Váš první příspěvek, ale pokud jste přiložil obrázky svářeček, tak čeho jste tím chtěl dosáhnout? Měl jste přiložit fotky toho, co chcete svařovat a poškozeného místa! A k těm elektrodám.. Pokud ten materiál, co chcete svařovat není hliník (a jeho slitiny) nebo litina a nerez (jak kdy), tak to inventorem a třeba i z Lidlu zavaříte jakoukoliv elektrodou na kov. Průměr elektrody vhodně zvolíte podle tloušťky materiálu. No jo, ale musíte umět svářet! To je ten základ. V domácích podmínkách pak jenom zkoušet, zkoušet a zkoušet. Ale ne udělat housenku na nějakém plechu ale svářet materiály k sobě! A jak jsem četl výše, příprava materiálu je 50% úspěchu a pod to se klidně podepíšu. Svářeč, kdy by jste se tím musel živit, z Vás asi nikdy nebude, to už je teď jasné. Neberte to jako dehonestaci své osoby... určitě umíte něco, co třeba neumí ostatní.

Dobrý den, moc a moc Vám děkuji. Tento problém je již téměř vyřešen, díky Vám, ale i předchozím odpovědím. Muj obor je elektronika a mám i několik atestací na své výrobky.
Jestli ale můžete, tak mi prosím poraďte s mojí novou dnešní otázkou. Tlaková nádoba.....je to i s fotkama.
Moc děkuji. M.