Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak očalounit židli,křeslo,gauč

dobrý den ,
chtěla bych se zeptat ,zda nevíte kde bych sehnala nějaké postupy ,jak očalounit židli,gauč,křeslo a tak.Na youtube toho je dost.toho jsem si vědoma.Ale ráda bych měla po ruce třeba i knihy nebo nějaké webové stránky a tak.Prostě bych brala všelijaký material ,ktery by mi mohl pomoci.
Vím,že je to asi hodně o hledání, ale napadlo mě zkusit napsat i sem :)
děkuji předem za odpověď.

Kolik toho chceš očalounit? Nemáš v okolí nějakého nábytkáře co by to udělal rychle a kvalitně?
Případně pokud to nebude nějaký památeční kus, tak nabídnout v internetovém bazaru (normální bazary asi nemají moc zájem vykupovat) a koupit nové? Já už mám doma asi třetí sadu, ty předchozí jsem nabídl za odvoz.

kejki, poradíte, co se u čalounění obyčejné židle nebo lavice s tvrdým podkladem (např překližka) dává pod zadek jako výplň? Molitan je asi moc měkký, polyuretan časem ztvrdne a rozdrobí se, krejčovkské "sádlo", nebo filc?

Molitan je polyuretan, jsou různé tvrdosti a pod tenkou látku ještě mezivrstva rouna. V 80. letech nic nebylo, tak jsem jako student nacpal židli molitanovou drtí. Ta je špatná, protože se prokreslují kousky, ale funkčně to fungovalo až do konce dyftýnu, kterým to bylo potažené.
Stiskem potahu vcelku vlastně pěnu předepnete, dá se překližkou z druhé židle. Instantní řešení jsou stolní svěrky, mám jich naštěstí víc. A kvalitní překližka z 50. let je pro malou sponkovačku problém, měl jsem asi dvojnásobnou spotřebu na židle rodičů.
Chtěl jsem to najít na trubce, ale zrovna jsem tam našel jen bez lisování, uhladím, přicvaknu. Na to nemám ruce :-) posune se molitan, nebo potah... Původní drobivá pěna byla přilepená, aby se neposouvala.