Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit poškozený roh dvířek?

Odloupnul se mi roh dvířek u skříňky, dumám, jak ho opravit. Jak bude vypadat není moc důležité, hlavně, aby zase sloužil.
V rohu co je odloupnutý je takový pant, ve dně skříňky je na něj díra, dvířka se kolem toho otevírají.
Jak opravit vylomený kus, aby držel ten pant? Vpravo jsem se pokoušel načrtnout, jak se ta dvířka otevírají, klasický pant by se tam asi těžko dával.
Napadlo mne vylejt ten prostor nějakým epoxidem, aby nahradil vylomený kus a pant co tam je spolehlivě držel (k těm dvířkům je připevněn dvěma vruty nebo hřebíky, jeden je na obrázku, druhý na konci toho železného pásku a není vidět).
Myslíte, že vylévací hmota by byla dostatečně pevná, aby se k dvířkům přilepila a pant udržela?
Vylomený kus měří na výšku asi 6 cm.

[97727-b-jpg]

Tu křivou hranu bych ořízl na trojúhelník a přilepil tam plátek dřeva do roviny desky.
Pro dosažení vyšší pevnosti, když na vzhledu nezáleží, to prohnat skrz kolíkama.
Epoxid by to dal a vyplnil by otvory po vrutech pantu.
Jen to hezky ohraničit na hraně dvířek, nejlíp přes igelit, aby se to neslepilo s tím ohraničením.
Pak obrousit místo pro pant a podle situace ho tam našroubovat a nebo přes přípravek vrtnout díry a opět tam vlepit kolíky, do kterých by pak šly vruty onoho pantu.
Na you tubu podobné věci řeší pilinami, do kterrých perou vteřinové lepidlo a po vrstvách to zarovnají.

Ja som pouzival na mensie opravy Dentacryl, takze tu by sa nim vyliala len cast so skrutkou pripadne nejaky ten cm popri pante. Ono ten Dentacryl ide hodne do penazi . . . . ale je pevny. Mozno by stalo za to popri tom cape navrtat este jednu dieru na skrutku aby tam bola mensia paka pri otvarani / zatvarani ak som pochopil dobre princip.