Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaizolovaní střechy ve stodole

Zdravím,
Mam stodolu 100m2 kterou využívám jako dílnu a prez zimu bych rad aby tolik nechladla (2x týdne část vytápím krbem. Strecha je nova palena tasky s folii. Napadlo mě pokud bych dal 160mm vatu mezi krokve a kleštiny a zaklopit osb deskami nebyl by problém s kondenzaci. Nebo postupovat nějak jinak?
Dekuji za rady

Opravdu vytápíš krbem? To je v podstatě nejméně účinné vytápění. Jde o to z čeho je zdivo, jaká je podlaha, zda je tam sucho, jaký je tvar střechy, jak je vysoko střecha od podlahy, či jsou zateplená vrata atd. :-)

Vytápím pouze cca 20m2 kde topim pouze když o víkendu něco kutim. Prez týden nevytapim vůbec.Ale jde mi o to aby celkové stodola tolik neprochladla, sousedi přímo s vytapenym domem. je to cihlová stavba stěny 45-60cm, vyška cca 270cm výška uprostřed odhadem 5m střecha sedlová , podlaha beton

Pokud tam budeš topit jen o víkendu tak ti to prochladne stejně. Jak máš oddělených těch 20 m2? Celkově tam máš cca 350 m3 vzduchu a to krbem nevytopíš. Pokud to máš oddělené nějakou plachtou tak bude lepší použít nějaká teplovzdušná kamna a topit jen když pracuješ v tom pracovním prostoru. Zateplení celé střechy pokud tam budeš topit jen o víkendu v podstatě nemá smysl. Smysl by mělo zateplit to ve výšce 270 cm a jen plochu kterou budeš využívat jako dílnu. V podstatě jde o to oddělit pracovní prostor od zbytku stodoly, se sedlovou střechou a zateplením jak uvažuješ budeš mít teplo akorát u hřebene střechy.:-)

Určitě lepší řešení provést strop (podhled) na té úrovni pozednic. Jinak nad ty OSB desky, pod tu tepelnou izolaci, polož parotěsnou folii - parozábranu. Pokud by byl v prostoru delší pobyt a případně více osob a topilo se, mohlo by dojít k průniku zvýšené vzdušně vlhkosti do té izolace, kondenzaci a mohla by pak zvlhnout. Já osobně pro tento účel (parozábrana) používám klasickou zahradní igelitovou folii a mám s tím dobré zkušenosti. Je to za pár kaček, dělá se to s ní dobře a pokud není na světle, tak je v podstatě i skoro "nezničitelná".