Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Smart lustr

Dobrý den, potřebuji poradit se smart elektronikou.

V kuchyni mám stropě 3 žilový kabel a jednopólový vypínač. (Nechci nic sekat do zdi a měnit kabely.)

Chtěl bych na strop namontovat svítidlo, kde z rozety visí 4 kabely a na koncích jsou objímky, pak 2 z nich zavěsit nad pracovní linku a 2 nad jídelní stůl.

Osadit bych to chtěl žárovkami Ledvance Sun@Home chytra-wifi-led-zarovka-classic-e27-9w-nastavitelna-bila

Udělat z nich 2 skupiny a na stěnu přilepit (opět nechci nic vrtat do zdi) nějaký ovladač, kterým by se daly jednotlivé skupiny zhasínat a rozsvěcet (ovládání stmívání by byl bonus ale nepotřebuji to), zbytek funkcí bych ovládal z telefonu. Jde mi o to abych měl jakoby dvoupólový vypínač a dvě nezávislá svítidla a vyřešit to bez vrtání přes smart.

Potřeboval bych poradit jaký vybrat ovladač (případně i nějaký hub?) a co s čím propojit.

Děkuji

Žiadna "chytrá wifi žiarovka". Na tento účel si radšej obstaraj diaľkový ovládač. Prijímač sa nainštaluje do rozety. Vyber si toľkokanálový, koľko ti bude vyhovovať. Tieto ovládače (niektoré) poznajú aj wifi (Alexa, google...) a môžeš získať aj niektoré ďalšie funkcie (stmievanie, oneskorené vypnutie ... podľa typu ovládača). Sadni k PC a vygoogli si to, čo sa ti hodí.