Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rozebrani vodovodni baterie

Dobry den,

dnes jsem se pokusil vymenit hadicky u vodovodni baterie v koupelne a zjistil jsem ze nejdou jen tak lehce zespodu vysroubovat. Proste se protaci a dal nic. Takze jsem se rozhodl rozebrat celou baterii abych to vice prozkoumal. Zacal jsem tim ze jsem chtel oddelit paku povolenim imbusu pod ni. A tady jsem i skoncil jelikoz ten imbus proste nejde povolit. Zda se jak kdyby byl "zavit" imbusu vyklechtany takze s tim realne nejde otocit. Coz je divne protoze do toho nikdo predtim nevrtal AFAIK. Poprosim nejake tipy jak byste toto resili? Nechce se mi zrovna kupovat za par tisic novou baterii.

Diky moc!!

I.

Rozebírat celou baterii pokud je funkční jen kvůli hadičkám je nesmysl. Ty stejně odšroubujete jen zvenku, zevnitř se k nim vůbec nedostanete. Použijte osvědčené metody uvolnění (očištění šestihranů, přesný klíč, nějaký vzlínající olej,...). Pokud se vám zdá, že se protáčí, nepovolujete to za šestihrany ale za plechové pertly tlakové hadice.