Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sekání svahu - může se zadřít motor?

Může se zadřít motor když sekám prudký svah? Nevím kde přesně v motoru je kolečko které rozstřikuje olej. Sekám jen ve směru proti svahu a dolu couvám. Sekačka Hecht. Díky.

Změna předmětu, původně: Sekání svahu (host)

Info přímo od Hechtu:

Benzínové rotační sekačky jsou zpravidla vzhledem k provozním kapalinám vhodné pro svahy jen do cca 20°, pro svahy do cca 35° je možné použít elektrické sekačky, svahy s větším sklonem (nad 35°) lze sekat jen elektrickým nebo benzínovým vyžínačem nebo křovinořezem

Nejlepší je přímo se zeptat nějakýho servisáka od Hechtu.

Ono bude záležet na velikosti toho svahu, jak dlouho to jede v té nakloněné poloze. Já bych se toho moc nebál, prostě po nějaké chvíli sečení to dej do vodorovné polohy, ono se to promaže a jedeme dál.