Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přidělání záchodového prkénka

Ahoj,
Mám problém s přiděláním záchodového prkénka k WC. Koupil jsem si nové prkénko z alzy - ZDE, kde mi bohužel jako součást balení dali příliš krátké šrouby, které jsou asi o 2 cm kratší než je dirka v keramice pro jeji ukotvení. Tudíž nemám jak šroub v dirce upevnit. Rád bych se zeptal co se s tím dá dělat ? Projížděl jsem net ale nemohu na nic přijít. V balení z alzy se nacházel tento typ uchycení s tím, že šroubek už byl zavařen dovnitř kolečka a lze s ním jen nastavitelně pohybovat, ale nikoliv vyndat. Napadlo mě ještě toto řešení, ale nevím jestli je to použitelné v keramické dirce. Za rady děkuji !!

Jo, to by mohlo jít. Jenom nevím, jak ta plastová matka bude spolehlivá, jestli by nebylo lepší ji nahradit klasickou kovovou křídlovou matkou?

... a do toho bych dal šroub bez hlavy

Nebo rovnou kousek závitové tyče.

Otázkou je, jestli to uchycení prkénka má typizovaný metrický závit? Chce to vyzkoušet.