Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Cim vycistit pripaleny nerezovy grilovaci riad?

Zdravim,

potreboval by som poradit co pouzit na vycistenie seriozne pripaleneho nerezoveho grilovacieho riadu - kosiky na zeleninu, misky na maso atd. Riad ostal zabudnuty na grile a teraz je na nom takmer neodstranitelna cierna vrstva zhoreneho oleja a pripalenin.

Skusal som nejaky sprejovy cistic grilu, ale ten si s tym nedokazal poradit. Este mam doma hydroxid sodny (Sifo), pripadne skusim ako poslednu moznost karbosku s drotenou kefou. Co sa vam osvedcilo?

Po grilování vše hned dávám do kýblu s vodou a všechna připálenina se za 1-2 dny odmočí a jde bobře vyčistit bez větší námahy. Nepoužívám žádné chemikálie. Maximálně někdy dám po odmočení a hrubém očištění ještě do myčky.