Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zatekajuci murovany sprchovy kut - co s tym?

bIS8
ahoj.
dnes som chcel presilikonovat sprchovy kut a ako som daval dole sprchove dvere, uvidel som uvolnenu kachlicku. kuk obrazok.
asi uz to zatekalo roky, dlazba isla lahko dole. pod tym kuskom je mokry itong, ci co to je. byvam na prizemi, takze zatekanie nie je az taky strasidelny problem, ale neviem, ci to je mokre pod celym sprchacom, ci to mam cele vysekat, alebo co si pocat.
ako som daval dole silikon, pod nim bol iny, cely cierny, pravdepodobne plesen.

je na toto nejake jednoduche a lacne riesenie, co by zvladol aj podpiemerne sikovny jedinec?
napadlo ma to len osupat, teda spodok a asi aj prvu kachlicku a potom to urobit nanovo, asi nejakou mozaikou, to by som sna dal.
alebo este lepsie, nejaka farba na bazeny, alebo lak, len neviem, ci sa to aj na zem moze dat, ci to nieco vydrzi...
alebo si zavolat nejakeho murara - co to asi moze stat?
vyzerat to nemusi, len aby to bolo funkcne.
dik za nejake tipy

neviem co je rantel, asi ten "obrubnik" ale presakovala mi voda o kachlicku dalej, vzdy po sprchovani som tam mal mlacku, preto som sa aj to tohoto pustil.
hydroizolaciu tam urcite robili, ale netusim, ako moc kvalitne..asi moc nie, lebo si pamatam, ze mi potom prisli opravovat jednu dlazdicu priamo v sprchaci, ktora sa po case uvolnila.
ale to uz je tak 10 rokov bez udrzby...