Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pračka málo napouští

Ahoj, mám šetřivou pračku, takže klasicky jen plácá prádlo o hladinku, což je na houby a ničí to prádlo, nechává v něm chlupy apod. Při programu máchání ale dávala vody dost. Takže po doprání jsem ještě pomáchal a jakštakš měl prádlo vyprané. Teď ale začala dávat i při máchání strašně málo vody. Něco se pokazilo. Netušil by někdo, čím to může být, že sice začne vodu napouštět, ale brzo přestane? Něco napustí, ale fakt málo - mnohem méně než dříve.

Dříve odešla sušička, ale napouštění fungovalo pak ještě několik měsíců v pohodě. V záruce už ten krám není.

Pračka se sušičkou prádla Candy GVSW 40464TWHC 2-S

Množství vody v pračce je řízeno hladinovým spínačem, podle navoleného programu a momentální funkce (předpírka, praní, máchání). Potřebná výše hladiny v bubnu bývá hlídána většinou na principu snímámí tlaku do svislé hadičky, který pak iniciuje spínač, který dává impulz do řídící elektroniky. Ten bývá umístěn vždy v pračce nahoře pod horním víkem. Doporučuji zkontrolovat zda není znečistěna hadička do spinače, případně jestli není spinač vadný.