Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lazura na dřevo bílá - exteriér

Zdravím, máme novou, dosud nenatřenou dřevěnou chatu a záměrem je natřít ji na bílo. Ne silnovrstvou barvou, ale nějakou lazurou. Je jasné, že slabovrstvá lazura nemá 100% kryvost, to taky není žádoucí, kresba dřeva by se pod tím mohla rýsovat. Máte s bílou lazurou nějaké zkušenosti? Jaký výrobce je podle vás ten nejlepší:-)

OSMO, mám zkušenost s bílou na oknech. Na jižní straně po cca 7 letech je nutné přetřít. Bohužel díky ekofašistům obsahují nové barvy, laky a lazury jen málo fungující fungicidy a navíc jsou nekřesťansky drahé. Můj truhlář proto říká, že má veliký problém dneska něco někomu doporučit...