Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vozík za teru

Dobrý den, mám starý jednoosý traktor tj-5.
Chci za něj připojit malý přívěsný vozík za auto na občasné vyvezení dreva z lesa k autu, posekané trávy , listí atp.
Napadá vás jak na vozík udělat brzdu? Pokud možno mechanickou, nechce se mi hrát s hydraulickou.
Myslíte, že by stačil mechanický cyklo brzdový kotouč ?
Rychlost je zde samozřejmě velmi malá, spíše jde o hmotnost. Děkuji za Vaše nápady.

Asi ti jde hlavně o to, že když jedeš z lesa s dřívím a aby tě náklad nenatlačil někam mimo cestu. Jednoduchá brzda je kus přidělané trubky na oji vozíku, kterou prostrčíš jinou trubku, která bude brzdit o zem. Můžeš to mít také přidělané otočně a tahem konce trubky vzhůru budeš zvyšovat brzdný účinek. Cyklo kotouč tam budeš těžko přidělávat. Také se pro vozíky vyrábějí nájezdové brzdy. U tahačů Tatra 141 byla také tak zvaná "horská brzda", ale ta sloužila k tomu když už Tatra neutáhla náklad a začala couvat. To se uvolnila taková koza na páteřovém rámu a ta se zaryla do vozovky (vypadalo to jak stojánek u Pionýra 21 ale bylo to mohutnější). :-)

Dobrý den,pokud vozík za auto není na papírech a nebude problém s STK,tak tyč podle nápravy,nějaké pakny s obložením a brzdit do vnitřních bubnů ráfků,páku na tyč,vratnou pružinu,lanko k řidiči a někde na vrakáči sehnat ručku,nebo to vyrobit,nic na tom není,rohatka a pružina,uděláte z předního převodníku na kolo,kruhová výseč a do ní zuby uděláte fričkou.Ty pakny musejí být umístěny tak,aby při brždění byly po směru vpřed vtahovány do bubnu,jinak to bude špatně brzdit.:-)