Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak vyrobit domácí penicilin?

Vážení jelikož se penicilinu v lékárnách asi nedočkáme, vkládám sem návod na domácí výrobu penicilinu. Tento návod vyšel v knize "Potom" od Ferdinanda Šmikmátora a kniha je rozebrána. Dá se koupit pouze v elektronické verzi, ale to až nepůjde elektřina nebude moc platné.
Tento návod je nouzová záležitost a není návodem ve smyslu občanského zákoníku. I případná výroba je vícedenní záležitost a jedná se o krajní řešení. Od čtenáře musí dojít ke kritickému zhodnocení a po zralé úvaze použití v praxi.
Návod:
-Nalámaný chléb vložíme do mikrotenového sáčku, uzavřeme jej a ponecháme tak několik dnů.
-Chléb uvnitř plesniví, přičemž vzniká více různých druhů plísní.
-Nás zajímá pouze zelená, obsahující penicilin.
Vnitřní užití:
Chléb se zelenou plísní zalijeme teplou vodou, rozmícháme na kaši a poté konzumujeme. Opakované pojídání nechutné hmoty nahrazuje nouzově požívání tablet, dostaví se podobný efekt.
Vnější užití:
Plíseň naklademe opatrně na čistou poraněnou pokožku a ovážeme. Opakujeme až do úplného zahojení.
:-):beer:

Nedostatek penicilinu se řeší tím, že tu máme zase Covid 19 a můžeme každého naočkovat dalším druhem vakcíny. Místo aby se řešil nedostatek léčiv tak mediálně zveřejníme další problém a bude se očkovat modifikovanou vakcínou. Co víc k tomu říci. Asi na ministerstvu četli zde zveřejněné příspěvky a mají penicilín za vyřešený problém.:-)