Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde sehnat uhlíky do vrtacího kladiva MacAllister MAC710-MPB?

Ahoj kutilové,
dostalo se mě vrtací kladivo MacAllister MAC710-MPB (nemusíte komentovat značku a kvalitu) a zřejmě by bylo potřeba vyměnit uhlíky. Jenže jsem nenašel ani originál, ani nějakou vhodnou náhradu. Umí hledat někdo líp než já nebo poradí, jak to vyřešit? Kladivo se prodávalo asi v Hornbachu.

Předem děkuju.

[97477-uhlik1-jpg][97478-uhlik2-jpg][97479-uhlik3-jpg]

Pohodlnější a rychlejší by pro mě bylo vyměnit celé pouzdro.

Ale asi nezbyde nic jiného než vyměnit jen vnitřek. Jen nemůžu přijít na to, jak uhlík vyndat? Pod uhlíkem je pružina, takže jde zamáčknout a zase se vrátí do původní polohy. Abych ho vyndal, asi bych musel vzadu nějak vyjmout nebo ohnout ten plíšek s kontaktem?

Zdravím,musíte vyjmout ten mosazný plech,je to tam nasunuté.Spodem to nepůjde,uhlíky budou mít drážku,která je zastaví před ubroušením,protože by jinak došlo ke zničení komutátoru ocelovou přítlačnou pružinkou po úplnném odbroušení uhliku.Většinou to vyjmu a koupím uhlíky nové,když je jiný ,větší rozměr,doladím na skleněné desce na jemném smirku.Někdy se stane,že ty nové nemají tu drážku,vypiluji ji jehlovým pilníkem,kousek tam musíte nechat plný materiál,výstupek v pouzdře uhlik zastaví před totálním ubroušením.
Chce to uhliky podobné tvrdosti,jinak to zlobí.:-)

případně koukněte sem,musíte hledat podle rozměru,neznám ho?

https://www.simek.eu/znacky/dalsi-znacky/metabo/

Děkuju za fundovanou odpověď. Uhlík se mi podařilo z pouzdra vypreparovat - foto v příloze. Naměřil jsem 5x8 mm, hloubku cca 9 mm (může být zbroušený používáním).

Cca před 5 lety jsem měnil uhlíky u rozbrusky Narex a šlo to jako po másle - nebyl problém dohledat kód náhradního dílu, mohl jsem si vybrat z několika e-shopů a výměna byla otázkou minuty. Tady u toho noname šmejdu to bude asi větší oříšek. :-/