Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Havárie není stav. povolení

Zdar,

chci se zeptat, zda mi něco hrozí a případně tomu lze ještě předejít?

Připravuju rekonstrukci domu (chalupy) - nová střecha, nové rozvody vody a odpadu a koupelna.
Musel na to být projekt, projektant mi to vyřizuje celý, má to podaný na stavebním úřadě - společné oznámení záměru. Je to před vydáním rozhodnutí, mělo by být hned z kraje září, akorát mu to vrátili kvůli nějaké nejasnosti s vodou k dopracování, což teda během 3 dní napravil.

Jenže mezitim už jsme se domluvili se stavební firmou, že si to tam začnou připravovat.
No a hnuli s takovýma kovovýma nosníkama do H, které v jedný místnosti, která půjde pryč, původně držely strop, ale ten už tam dávno není. Jenže střecha, jak má přes sto let, tak to neustála a začala padat, takže prostě to začali sundavat dřív než to spadne samo. Už to mělo proběhnout na začátku týdne a už jsou v polovině střechy, prý je to ok.

Já se to dozvěděl dneska od projektanta, který řikal, že se teď budeme modlit, aby se to nedozvěděl stavební úřad, že se tam dělá před vydáním stavebního povolení.

Já jsem laik, ale jako nehoda se stane a stavební úřad by snad nemusel kvůli tomu prudit. Jak to vidíte? Jestli třeba to oznámit stavebnímu úřadu proaktivně, že se začít muselo, když hrozilo spadnutí staré střechy nebo se opravdu modlit, aby si toho nevšimnuli?

Předem díky za rady.

Doufej, že se do toho nezamotají ještě památkáři.
Nedávno jsem jel rychlíkem z Brna na Prahu, v kupé seděl kdosi, asi od fochu, zakecali jsme se, prý měl opravovat nějaký objekt, byla tam střecha v havarijním stavu, památkáři se do toho zamotali, že ta střecha je památkově chráněná, nesmí se na ni sáhnout, handrkovali se o to a mezitím ta střecha spadla.
:-(:beer:

Jo, projektant je v pohodě, pravdu určitě má, ale říkal jsem si, víc hlav, víc ví, proto jsem zkusil dotaz i sem.

---

Památka to není a památkáři nehrozí, v práci v Praze máme památkově chráněný objekt, ve sklepě jsou nějaký rozbitý cihly z havarijní opravy a prý se vyhodit nesmí, je to památka. :-D