Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Čím vyspárovat komín?

Jde o část komínu nad střechou, je z bílých cihel, stáří cca 40 let, cihly jsou stále jako nové, ale malta ze spár je značně vydrolená. Co použít na opravu spár? Mám doma dva pytle barevné šedé cementové spárovací hmoty na dlaždice, můžu to použít i na spárování komínových cihel? Nebo raději koupit jinou spárovací hmotu? Jakou?

Především,nedělat nyní v horku ,malta hoří ,má špatnou kvalitu..Vyškrabat zvětralou maltu ze spár a vystříkat vodou .Ideal stav .novou maltu nanášet na vlhké cihly .Odzkoušeno ! ,Něco na této bázi....Zdicí a spárovací malta 5 pro lícové zdivo....
Průmyslově vyráběná suchá malta využívající přírodní materiály, křemičitých písků, cementu, příměsí a přísad. Velikost středního zrna je 0,6 mm. Malta je určená pro zdění/lepení pórobetonových tvárnic, nosných i příčkových stěn (YTONG, HEBEL, SIPOREX, H+H aj.) a keramických cihel. Vhodná pro spárování lícového (pohledového) zdiva v jedné pracovní operaci. Ideální na spárování klinkerů, lícové a vápenopískové cihly. Je možné ji použít pro vyspravování nerovných povrchů omítek, betonů, neomítnutých pórobetonových zdí a dalších aplikací.

Já také nemluvím o stavebninách, štukový písek jsem si přivezl vždy od výrobce. Písek (bílý) se těží, různými síty, filtry a praním se dělí na kamenivo jednotlivých frakcí, pak na písky (betonářské) různé zrnitosti a na konci procesu je nejjemnější písek - štukový (v místě se mu jinak neřekne než štuk a každý ví o co jde).